Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 Beneficjent Poland Food Marek Gorzkowski
Projekt pt.: „Intensyfikacja działań eksportowych firmy Poland Food Marek Gorzkowski szansą na rozwój działalności na rynkach międzynarodowych.” w ramach poddziałania 3.3.3. Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Cel projektu: Realizacja działań promocyjnych, które prowadzić będą do zwiększenia eksportu produktów Poland Food M. Gorzkowski. Oczekiwanym efektem realizacji projektu będzie podniesienie rozpoznawalności marki produktów firmy na rynkach eksportowych, dzięki czemu poprawi się jej pozycja konkurencyjna.
Dzięki realizacji projektu firma Poland Food Marek Gorzkowski zaoferuje na zagranicznych rynkach (m.in. na rynkach perspektywicznych: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Irak, Rosja, Gruzja) produkty z branży polskich specjalności żywnościowych, a przez to zwiększy swoje przychody. Ponadto realizacja projektu przyczyni się do nawiązania nowych kontaktów handlowych i promocji marek produktowych Poland Food.

Wartość projektu: 407 000,00 zł      Wkład Funduszy Europejskich: 345 950,00 zł

Mleko w proszku dla dzieci i niemowląt

Bezpieczne i zdrowe mleko dla noworodka. Jak wybrać?

Zdarza się, że z różnych przyczyn mama nie może karmić piersią. W takiej sytuacji konieczne staje się zastąpienie naturalnego mleka produktem modyfikowanym. Każdy rodzic chce, aby był to produkt jak najlepszej jakości, wyróżniający się dobrym składem i w pełni bezpieczny dla nowo narodzonego maluszka. Obecnie spotkamy się z szeroką ofertą mlek modyfikowanych – jak wybrać najlepszą z dostępnych opcji?

Przede wszystkim w sytuacji, w której karmienie piersią nie przychodzi w sposób naturalny, należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza i ustalić, w czym tkwi problem. Istnieje możliwość, że zleci on zakup produktu zastępczego. Należy zaznaczyć, że każde mleko w proszku dla dzieci jest poddawane dokładnym badaniom i podlega restrykcyjnym przepisom, dlatego nie musisz obawiać się o zdrowie swojego maluszka. Kwestią do rozważenia są natomiast składniki odżywcze zawarte w danym produkcie, czyli po prostu jego skład. Wiele produktów różni się również pod względem smaku. Oczywiście pierwszym krokiem musi być konsultacja z pediatrą, który oceni, czy dziecko nie potrzebuje mleka specjalistycznego (np. ze względu na alergię, czy niską wagę).

 • Mlekodladzieci

  Od 2016 roku firma POLAND FOOD posiada w ofercie mleko w proszku dla dzieci i niemowląt.

  Zakład produkcyjny posiada certyfikaty FSSC 22000 oraz Halal

  Produkujemy mleko w puszkach 400g , 900g oraz w workach 25 kg.
  Nasze marki to MILAMIL GOLD , MILAMIL VIT , LAPILAC GOLD oraz LAPILAC VIT .

  Z przyjemnością przedstawimy Państwu ofertę .
  Zapraszamy do kontaktu : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest dostępność wybranego produktu. Jeżeli nie musisz dostarczać maluszkowi pożywienia w postaci mieszanki specjalistycznej, dobrze jest zwrócić uwagę na dostępność wybranego mleka. To bardzo ważne, ponieważ noworodek szybko przyzwyczaja się do konkretnego smaku, a każda zmiana pokarmu może spowodować stres i problemy z jedzeniem. Co więcej, u niektórych maluszków może stać się przyczyną dolegliwości z układem żołądkowym, które objawiają się ulewaniem i bólami brzucha. Chociaż każde mleko dostępne w sklepach i aptekach przechodzi restrykcją kontrolę jakości, nie każde z nich musi odpowiadać Twojemu dziecku. Dużo zależy od indywidualnych cech i potrzeb organizmu.

O czym jeszcze należy pamiętać przy karmieniu butelką?

Poza skonsultowaniem się z pediatrą, wyborem produktu z odpowiednim składem i unikaniem częstych zmian pokarmu, istotną kwestią jest również zadbanie o prawidłowe przyrządzanie mleka. Do wykonania pełnowartościowej mieszanki warto wybierać wodę niskozmineralizowaną, która jako jedyna nadaje się do przygotowania pokarmu. Niestety, w przypadku noworodków, duża ilość minerałów nie będzie mieć korzystnego wpływu na zdrowie. Wręcz przeciwnie – może spowodować dolegliwości ze strony nerek. Dlatego właśnie najlepiej unikać wód o średniej i wysokiej zawartości składników mineralnych.

Złą praktyką jest również dodawanie zbyt małej lub zbyt dużej ilości wody. Rozcieńczanie pokarmu nie spowoduje, że pulchniejsze dziecko przestanie przybierać na wadze – sprawisz w ten sposób, że w jego diecie zabraknie cennych składników. W przypadku maluszków z lekką niedowagą nie sprawdzi się też przygotowywanie gęstszego pokarmu. Nie można przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę. Lepiej stosować się do zaleceń podanych na opakowaniu, a jeżeli masz wątpliwości co do prawidłowości masy ciała swojego dziecka, skonsultuj możliwe drogi działania ze swoim pediatrą.

Co powinno znaleźć się w idealnym składzie mleka?

Kwestię odpowiedniego składu najlepiej przedyskutować z lekarzem. Mleko w proszku dla niemowląt może zawierać specjalne, dodatkowe składniki, które poprawią stan zdrowia Twojego maluszka. Pediatra oceni, które z nich warto zastosować. Mieszanki mogą być wzbogacone o DHA i ARA wspomagające rozwój mózgu i wzroku (jest to potrzebne szczególnie wcześniakom) oraz prebiotyki GOS/FOS (które poprawiają odporność i zapobiegają biegunkom oraz kolkom).

Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i stanu zdrowia konkretnego dziecka, dlatego konsultacja z lekarzem będzie tutaj szczególnie pomocna. Warto wiedzieć, że niektóre dobroczynne składniki, czyli np. DHA , ARA , GOS , FOS nie występują we wszystkich mlekach . Zawsze warto czytać etykiety produktów przed podaniem ich dziecku, aby wiedzieć, co znajduje się w pokarmie naszego maluszka, a wszelkie zmiany zgłaszać swojemu lekarzowi.

Reklama mleka dla niemowląt i dzieci MILAMIL na rynki arabskie.Film z procesu produkcji mleka dla dzieci i niemowląt MILAMIL.